Kartais malonu atpažinti gerai pažįstamas vietas ten, kur jų nesitikėjai pamatyti. Nesenai pasižiūrėjau seniai matytą ir pamirštą 1983 metų animacinį filmuką „Melagių pilis“. Vaikystėje matytas filmukas dabar pasirodė visai kitoks. Jame su malonumu stebėjau ir stengiausi atpažinti gimtojo miesto vaizdus. Pasirodo ir Vilniaus universiteto Didžiojo kiemo arkados įkvėpė režisierių Genadijų Sokolskį…

Vilniaus universiteto Didžiojo kiemo arkados.

Priminsiu, jog filmukas sukurtas 1983 metais Vytautės Žilinskaitės pasakos, išleistos Vilniuje 1968 metais, motyvais. Jame pasakojama apie melagį berniuką, kuris patenka į pilį, kurioje viskas netikra. Šioje pilyje jį pradeda apgaudinėti dar didesni melagiai. Pilyje prabangūs kilimai — iš saldainių popieriukų. Auksinis karaliaus sostas išlankstytas iš folijos. Bet svarbiausia, jog pilies gyventojai atvykėliui susiriesdami giriasi, kokia jų pilis galinga ir prašmatni.

Vilniaus panorama.

Šv. Jonų bažnyčios varpinė Vilniaus miesto panoramoje.

Bernardinų gatvė.

Senamiestis.

Panašu į arką prie Lietuvos nacionalinės Filharmonijos.

Dominikonų, Stiklių, Universiteto ir Jonų gatvių sankryža.

Panašu į Stiklių gatvę.

Visą filmuką galite pasižiūrėti:  http://www.youtube.com/watch?v=k7aCo3DkXis

1. Kasandra parašė:

O, kaip miela. Ačiū. Labai mėgstu V.Žilinskaitės kūrybą (ir vaikams, ir humoreskas suaugusiems), o filmelis kažkaip nebuvo įstrigęs (gal nemačiau…). Gaila, kad tik pirma filmelio dalis, o antros neradau… Gal žinot, kur ją rasti?

2. Anonimas parašė:

o 1987-ųjų Žvagulio klipe (jį galima rasti youtube, man nepavyko į komentarą įterpti nuorodos) „Nelūdėk, liūte“ ne Sarbievijaus kiemas? Panašus, nors šiek tiek skiriasi nuo dabartinio vaizdo.

3. Valentina parašė:

Ne, šiame klipe ne Sarbievijaus kiemas 🙂 Įtariu, kad ten net ir ne Vilnius 🙂