Sveiki!

Vilniaus universiteto biblioteka pelnytai gali didžiuotis savo istorija – įsikūrusi prieš 441–erius metus, savo gyvavimą ir veiklą pradėjo ir tęsia iki šiol tose pačiose patalpose. Skubantys šimtmečiai, besikeičiančios santvarkos, gaisrai ir karai keitė biblioteką iš vidaus ir iš išorės.

Ji augo ir plėtėsi. Vilniaus viešosios ir Stepono Batoro universiteto bibliotekos istoriją vaizdžiai liudija interjero fotografijos. Unikalius bibliotekos vaizdus užfiksavo vienas žymiausių XIX a. pab.– XX a. pr.  Vilniaus fotografų Stanislovas Filiberas Fleury,  garsus fotografas Janas Bulhakas, skaitęs fotomeno paskaitas Vilniaus Universitete įsteigtoje meninės fotografijos katedroje, J. Bulhako mokinė Boleslova ir jos vyras Edmundas Zdanovskiai.

Fotografijose – pažįstamos puošniosios bibliotekos P. Smuglevičiaus, Baltoji salės, Profesorių skaitykla, fojė, laiptinės, leidinių saugyklos, direkcijos kabinetai.
Parodos minimalistinis formatas pasirinktas dėl to, kad kiekvienas galėtų pajusti anuometinės  bibliotekos dvasią, palyginti jos praeitį ir dabartį.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą.

Paroda veikia VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (III a.) iki 2012 m. sausio 10 d.

Komentarų nėra