Sveiki.
Šį savaitgalį su draugu aplankėme Rokantiškių piliakalnį. Turėjome kelis tikslus: pamatyti kaip piliakalnio teritorija pritaikyta aktyviam poilsiui, surasti sovietmečiu šiose apylinkėse buvusią vasaros estradą ir praleisti poilsio dieną nuostabioje gamtoje.
Apie Rokantiškes VU gidas rašė anksčiau, tačiau nesenai spaudoje pasirodė pranešimų, kad šioje teritorijoje buvo įrengti pažintiniai takai, laiptai, keli stendai, kuriuose užfiksuota šimtametė vietovės istorija, pasakojama apie čia rastus archeologinius radinius.
„Surasti“ vasaros estradą buvo mano sena svajonė. Vaikystėje teko dalyvauti viename koncerte. Atmintyje gyvi prisiminimai apie tamsų ir tankų, paslaptingą miško keliuką, didžiulius aptvertus skruzdėlynus palei jį  ir aikštelę, kurioje įrengtos vietos žiūrovams… Kelis kartus bandžiau surasti estradą, tačiau nežinojau tiksliai kuriuo tekeliu eiti. Įrengus pėsčiųjų taką aplink piliavietę, atsivėrė ir senas keliukas estrados link. Nedaug teliko iš jos: laiptukai ir vietomis pasirodantis aikštelės  pamatas.

Caption
Vaizdas į Naująją Vilnią nuo Rokantiškių piliavietės. Fot. Br. Rydzewski.
Caption
Senas keliukas į vasaros estradą.
Caption
Laiptai.
Caption
Pamatų fragmentai.
Caption
Aikštelė.
Caption
Kai miesto žmogus aplanko motiną gamtą...

Mintyse pasidžiaugėme, kad piliavietę lanko daug žmonių. Daugelis jų atvažiuoja iš kitų Vilniaus rajonų, tačiau yra ir vietinių. Teritorija sutvarkyta ir prižiūrėta. Ir nors man asmeniškai labiau patiko piliakalnis tada, kai buvo matyti pilies liekanas, tačiau suprantu, jog saugumo sumetimais jas reikėjo uždengti.
Štai tokia savaitgalio kelionė.

Vaizdas į Naująją Vilnią nuo Rokantiškių piliavietės. Fot. Br. Rydzewski.

Pagarbiai,
Valentina.

Fotoreportažą apie Rokantiškių piliavietėje vykusį riterių turnyrą galite pažiūrėti čia –

http://www.15min.lt/gallery/show/Sutvarkytoje-Rokantiskiu-piliavieteje-riteriu-kovos-20118

Komentarai
 1. mariukasm parašė:

  Užpraeitą savaitgalį ir mes ten pabuvojome. O takelį link buvusios estrados aptikome netyčia, beieškodami keliuko link kito išvykos tikslp.

 2. maryz parašė:

  valentina, tu gi tam rajone gyveni. net keista, kad reikėjo tos estrados ieškoti. pasirodo ne visi ir naujavilniečiai žino tą vietą 🙂

 3. Valentina parašė:

  Buvau ten maža, o daugiau iki šiol nebuvo reikalo eiti estrados ieškoti 🙂

 4. maryz parašė:

  tikiu, kad ta vieta stipriai pasikeitė nuo tų laikų. neesu matęs jos gyvavimo pradžios, bet mačiau kaip atrodo dabar.
  šiaip tikiu, kad ir nuotraukų kažkur turėtų būti iš tų laikų.

 5. Valentina parašė:

  Gal ir yra kur, tik kad su tuom nuotraukom visaip būna – tais laikais jos galėtų būti pas kažką privačiai, asmeniniame archyve, vargu ar būtų skelbtos. O žmones retai tokius viešina, kiek prašiau iš savo bendradarbiu – tik kelių nuotraukų sulaukiau…

Parašykite komentarą