Sveiki.

Šiandien gavau labai malonų laišką iš Labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys“ projektų vadovės. Jame buvo prašymas įdėti informaciją apie renginį, skirta Tarptautinei tuberkuliozės dienai paminėti „Baltosios ramunės diena“, kuris vyks Vilniuje šių metų kovo 24 dieną. Nusprendžiau atsižvelgti į šį prašymą dėl kelių priežasčių. Visų pirmą, prieš kurį laiką tinklaraštyje rašiau apie „Baltosios gėlės“ akciją Minske, užfiksuotą baltarusių etnografo Isako Serbovo nuotraukose. Todėl būtų puiku prisidėti prie šios akcijos viešinimo Vilniuje. Antra, akcijos tikslas yra labai kilnus, todėl negalėjau pasakyti „ne“ 🙂 Tikiuosi, kad vilniečiai neliks abejingi!

RENGINYS, SKIRTAS TARPTAUTINEI TUBERKULIOZĖS DIENAI PAMINĖTI

”BALTOSIOS RAMUNĖS” DIENA

Kovo 24 d. Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimu minima Tarptautinė tuberkuliozės diena, dar kitaip vadinama “Baltosios ramunės diena”. Šiais metais sukanka lygiai 100 metų kai ji buvo pradėta minėti. Ši diena skirta plačiau informuoti visuomenę apie pavojingą ligą, nuo kurios pasaulyje kasmet miršta 2 milijonai žmonių.
Renginio tikslai:
1. Kad kiekviena bendruomenė  prisimintų ir atnaujintų savo įsipareigojimus stabdyti šios ligos plitimą;
2. Skirti daugiau dėmesio ne tik kenčiantiems nuo tuberkuliozės žmonėms, bet ir bendruomenėms, kuriose jie gyvena;
3. Atkreipti dėmesį į tuos, kurių pastangos neleidžia šiai ligai plisti pasaulyje, kurie gydo sergančiuosius, dirba tuberkuliozės prevencijos srityje, slaugo ligonius ir rūpinasi, kad gydymas būtų prieinamas visiems sergantiesiems tuberkulioze, kurie siekia,  kad apie tuberkulioze sergantį žmogų nebūtų formuojama neigiama visuomenės nuomonė.

Renginio eiga:
13.00 val. Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininko A.Matulo sveikinimo žodis. (LR Prezidentūros kiemelyje)
13.25 val. Nuo S.Daukanto aikštės kartu su orkestrantais S. Skapo, Pilies, Didžioji gatvėmis vaikai keliauja iki Vilniaus Rotušės aikštės.
13.40 val. Šventę Vilniaus Rotušės aikštėje pradeda Žirmūnų gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras „SEPTIMA“(orkestro vadovas Vytautas Skripkauskas).
13.45 val. Labdaros ir paramos fondo “Saulės smiltys” steigėjos Marijos Dubickienės sveikinimo žodis.
13.50 val. Infekcinių ligų universitetinės ligoninės gydytojos m.dr. Editos Davidavičienės sveikinimo žodis.
14.00 val. Koncertuoja vaikų kolektyvai: TELE BIM-BAM, Giulijos vaikų kolektyvas, Maratas. Atlikėjai: GIULIJA, VIG ROSES, ARINA. Pristatomas labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys“ himnas.
15.00 val. Rotušės aikštėje pakeliamas balionas su “žinute” miestui ir visuomenei. Bendra fotografija iš oro baliono. Renginio pabaiga.

Projekto organizatorius – „Labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“. Fondas įsteigtas 2007 m. balandžio mėn. 19 d. ir nuo tol aktyviai padeda vaikams, sergantiems pavojinga, lėtine infekcine plaučių liga – tuberkulioze. Vienas iš aktualiausių mūsų tikslų – remti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų Lietuvos miestų vaikų pulmonologijos skyrius.

P. S. Kelios nuotraukos iš renginio, gautos iš Labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys“:

Daugiau informacijos:
Elena Zaborskienė
Labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“
Suvalkėlių g. 2, 46138 Kaunas
Tel. (8 37) 545040, (8 698) 55174