Sveiki.
Šiandien – apie vieną nuotrauką.

Skaitmeninių nuotraukų archyve radau nuotrauką: darbininkas taiso metalinį „bokštelį“. Iš aprašymo sužinome, kad darbininkas nuima senovinį laikrodį (lenk. Widoczny moment rozbierania zabytkowiego zegara, na zlecenia wladz miejskich). Tikriausiai laikrodis kabėjo virš įėjimo į laikrodžių parduotuvę – vitrinoje galima matyti išdėliotus laikrodžius. Antro aukšto languose užrašas „Germanistikos institutas“. Veiksmas vyksta 1938 metais Vilniuje, Pilies gatvėje. Tačiau kur tiksliai neparašyta.

Pilies g. apie 1930.

Ilgiau paieškojus, radau kelias nuotraukas, kuriose matosi tas laikrodis su bokšteliu. Iš jų galima nustatyti, jog laikrodžių parduotuvė ir Germanistikos institutas buvo Pilies g. 10 numeriu pažymėtame name.

„Paminklų sąvade“ rašoma, kad tai gotikos, baroko ir klasicizmo laikotarpio gyvenamasis pastatas. Manoma, kad namas šiame sklype pastatytas dar XVI a. pradžioje. 1575 m. Ona Radvilaitė jį pardavė vyskupui Valerijonui Protasevičiui. 1607-09 m. namas buvo atstatytas po sugriovimo. Nuo 1643 m. priklausė Vilniaus katedros kapitulai. 1797 m. name buvo užeiga, abipus vartų stovėjo keturi stulpai su grandinėmis. Tais pačiais metais buvo įrengta kavinė. 1812 m. kanauninkas J. Gobuslavskis namą rekonstravo ir dekoravo.

Sovietmečiu.

Mūsų dienomis Pilies g. 10 adresu galima rasti viešbutį „Atrium“, argentinietiškos virtuvės restoraną „El Gaucho Sano“ ir Lietuvos gruzinų kultūros draugiją „Iberiją“.
Šį kartą tiek.

1. troy parašė:

Kaip ir degradavimas – nuo germanistikos iki gruzinu?

🙂 Germanistika XX a. pirmojoje pusėje, gruzinai ir Gruzija – mūsų dienų realybė…

3. Donatas parašė:

Plojimai! Labai šauniai iškasinėjai