Senokai nepublikavau „Mūsų archyvų Vilniaus“ nuotraukų. Šiandien – kelios šio ciklo nuotraukos, surastos draugo dėdės asmeniniame archyve. Nuotraukos darytos XX a. šeštame dešimtmetyje. Jose užfiksuotas tuometinis Žemės ūkio mechanizacijos technikumo studentų elektrikų kursas. Visos nuotraukos pasirašytos „Technikumas Olandų g.“ ir „Elektrikai (studentai) Olandų g. Technikumas“.

Technikos mokykla (Olandų g. 16) įkurta 1922 m. Vilniaus technikos draugijos iniciatyva prie Žygimanto Augusto gimnazijos. Fakultetas pradėtas statyti 1926 m. birželio mėnesį. Pirmoji mechanikų ir vandens kelių technikų laida išėjo tais pačiais metais. 1927 m. buvo įkurtas melioracijos, 1928 – žemėtvarkos, o 1930 m. – elektrotechnikos skyriai. Po Vilniaus krašto atgavimo Technikos mokykla virto valstybiniu technikumu, nuo 1947 – politechnikumu. 1951 – 1960 m. veikė Žemės ūkio mechanizacijos technikumo vardu. 1991 m. politechnikumas buvo reorganizuotas į Vilniaus aukštesniąją technikos mokyklą, kuri nuo 2002 m. reorganizuota į Vilniaus technikos kolegiją. 2008 m. rugsėjo 1 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, kolegiją prijungus prie Vilniaus statybos ir dizaino kolegijos, Lietuvoje įkurta nauja Vilniaus technologijų kolegija.

Nuotraukose užfiksuotas technikumas beveik nepasikeitęs išliko iki 2009 m., kai pagal objekto energetinio ūkio modernizavimo projektą, sienos  pradėtos apšildyti, dėl ko pasikeitė pastato eksterjeras.

Nuotraukų autorius Vaclovas Kirdeikis. Tikėtina, kad nuotraukos darytos fotoaparatu „Москва-4“.

Jeigu taip, tai jų data turėtų būti ne anksčiau negu 1958 m., nes išlikusiame Vaclovo Kirdeikio fotoaparato „Москва-4“ pase nurodyta pirkimo data 1958 II 05, Sankt Peterburgas.

Kolegija iki renovacijos.

Šį kartą tiek,

Rašydama straipsnį naudojau:

1. grumlinas parašė:

Va tokios fotkės „atminimui“ labiausiai ir atspindi laikmečio dvasią – jose viskas taip, kaip yra, be jokio meniniuo „padailinimo“

Sutinku 🙂