Lapų gatvės kiemai

2010 m. gegužės 17 d. Valentina paskelbė kategorijose: VILNIAUS KIEMAI
Žymos: , , ,

Sveiki,

Viena iš aplankytų ketvirtadienį gatvių buvo nedidukė vingiuota Lapų gatvė prie pat geležinkelio. Dažnai važiuodavau šalia ir galvodavau, kur ji veda. Pirmojoje atkarpoje namai į gatvę išeina šonu, o ne fasadu, kai įprasta. Fasadai pasirodo tik gerokai užkilus. Tai suteikia gatvei kažkokios paslapties – ji neatsiskleidžia iškart. Tiesa pasakius, tikėjausi, kad mane tuoj užpuls koks nors vietinis gyventojas, paleis šunį ar pasiūlys „padovanoti“ fotoaparatą. Nieko panašaus neradau. Atvirkščiai, gatvė buvo rami, o sutikti vietiniai kažką ramiai remontavo, tvarkėsi šalia namų. O ir kiemas, kurį fotografavau, buvo švarus, sutvarkytas. Matėsi, kad kaimynai vakarais dažnai ateina čia pabendrauti apie šį bei tą. Eilini kartą įsitikinau, kad išankstiniai stereotipai yra blogis 🙂 Tiesa, naktį šioje gatvėje vis dėlto nenorėčiau atsidurti 🙂

Ne ką galiu pasakyti apie šios gatvės pastatus. Paveldo svetainėje pateikiama informacija nurodo, kad seniausias šios gatvės pastatas yra eklektinio stiliaus, 1795-1860 metų statymo. Kiti pastatai yra daugiausia XIX a. Yra ir sovietinio laikotarpio gyvenamųjų bei ūkinių namų.

Dar radau informacijos, kad seniau ši gatvė buvo vadinama „Св. Никодемской, Никодемской, Św. Nikodema, Šv. Nikodemo“.

O dar įdomu tai, kad „Lapų g. 8“ turi savo puslapį Facebook!

Šį kartą tiek,

Valentina.

Komentarai
 1. Evaldas parašė:

  Laba diena,

  labai smagu iš jūsų puslapio sužinoti daugiau apie Vilniaus gatveles ir kiemus, kurių dažniausiai būdami mieste nepastebime.
  Visai neseniai labai netikėtoje vietoje Vilniuje, Naujamiesčio pakrašty, taip pat atradau labai jaukią gatvę, P. Skorinos.
  Gatvė neilga, grįsta akmenimis, gatvėje yra įdomių medinių bei mūrinių namų, tiesa tuoj pat už šių namų pristatyta sovietinių daugiaaukščių, kurie gadina vaizdą.
  Kaip sako paveldo svetainė, dauguma namų statyti 1860 – 1914.
  Man įdomiausia pasirodė tai, kad šį gatvė iš visų pusių apstatyta daugiaaukščiais, aplink visi keliai asfaltuoti, o ji pati nelabai pakitusi.
  Gal dar jums pavyktų atkapstyt ir kokią įdomią šios gatvės istoriją? 🙂

 2. walentina parašė:

  Praverčiau kelias knygas, bet apie P. Skorinos gatvę nieko neradau. Pasižiūrėjau nuotraukas paveldo svetainėje, gatvė tikrai graži (kiek iš jų galima spręsti). Ačiū už nuorodą, reikės aplankyti ir šią gatvelę 🙂

 3. lyja parašė:

  Aha, Lapų g. puiki, tik gaila, kad aplinkelis truputį ją „apkramtė“

  foto nuo Lapų g. viršaus: http://picasaweb.google.com/lh/photo/lwHDZGGhEfRAn1rjRVL01g

 4. walentina parašė:

  Taip, „apkramtė“ 🙂 Graži nuotrauka.

 5. Anželika parašė:

  Sveiki, Lapų g. 3/2 buvusi Šv. Juozapo ir Nikodemo bažnyčia. Ji nebuvo nugriauta, kaip teigiama kai kuriuose šaltiniuose, o perstatyta į gyvenamąjį namą.

 6. walentina parašė:

  O, kaip įdomu! Tai štai iš kur pavadinimas senas buvo „Šv. Nikodemo gatvė“. Ačiū už informaciją!

 7. Rasa parašė:

  O, smagu rasti parašymą apie gatvę, kurioje gyvenu 🙂 Valentinai galėčiau pasakyti tik tiek, kad nėra jokios priežasties bijoti būti šioje gatvėje naktį – per trejus ten gyventus metus nepasitaikė nei vieno pavojingo karto, nors vaikštau įvairiu paros metu.

Parašykite komentarą