Obeliskas Lukiškių aikštėje

2010 m. balandžio 7 d. Valentina paskelbė kategorijose: SENOJO VILNIAUS VAIZDŲ KAITA, TIESIOG ĮDOMU
Žymos: ,

Vienas iš „paslaptingiausių“ paminklų Vilniuje, apie kurį net lenkiškose puslapiuose nieko nepavyko rasti, stovėjo Lukiškių aikštėje. Jis – gana skaudaus ir ginčytino Vilniaus kraštui laikotarpio liudininkas. Tačiau, siekdama surinkti kiek įmanoma daugiau Vilniaus vaizdų vienoje vietoje, įdedu šio paminklo nuotrauką.

Obeliskas, skirtas Vilniaus gynėjų garbei buvo pastatytas Lukiškių aikštėje. Tikslių jo pastatymo ir nugriovimo datų, bei autoriaus surasti nepavyko. Prie nuotraukos aprašymo, skyrelyje „autorius“ nurodyta Żyliński Wacław pavardė. Tikriausiai tai nuotraukos autorius. Aišku tai, kad obeliskas buvo pastatytas, kai Vilniaus krašte šeimininkavo Lenkija. Abejotina, kad obeliskas galėjo iškilti iškart po konflikto. Greičiausiai, jis buvo pastatytas XX a. 3 deš. pabaigoje – 4 deš. pradžioje, kada Lenkija jau buvo stipriai įsitvirtinusi krašte. 

Gal turite informacijos apie Lukiškių obeliską? Lauksiu komentarų 🙂

Nuotrauka paimta iš:

http://audiovis.nac.gov.pl/

Komentarai
 1. Vaidas parašė:

  Sakinyje „Obeliskas, skirtas Vilniaus ginėjų garbei“ klaida – „ginėjų“ ar čia garbei tų, kurie kažką kažkur ginė, išginė, parginė.

 2. walentina parašė:

  Atsiprašau, nelabai supratau, kur čia klaida 🙂

 3. kept parašė:

  Vaidas kalba apie tai, kad „ginėjai“ ką nors „gina“, t.y. karves, avis – išgina ir pargina. O „gynėjai“ gina Vilniaus miestą ir jiems tada statomi obeliskai.
  Šiaip tai niekai čia 🙂

  O aš manau, kad obeliskas iškilo 3-čio dešimtmečio pradžioje. Bet visa tai reikia tikrinti, žinoma.

 4. walentina parašė:

  Sunki ta lietuvių kalba 🙂 Ačiū, pataisysiu 🙂 Čia tas pats variantas, kada man kolegės bandė paaiškinti skirtumą tarp „nutruko“ ir „nutrūko“ 🙂 Word gi netaiso, nes yra abų žodžiai 🙂

Parašykite komentarą