Loginas, trumpai pakeitęs dienotvarkę, jau praėjo, tad ir vėl grįžau prie įprasto darbo ritmo. Ta proga, įdedu kelias nuotraukas, kuriose – vienos vietos palyginimas „anuomet ir dabar“. Nuotrauka paimta iš mano giminės albumo. Įtariu, kad fotografavo dėde – Nikolajus Karpovas.

Dėdė fotografavo savo gyvenamąjį rajoną – Naująją Vilnią. Nuotrauka daryta kažkur 7-8 praeito amžiaus dešimtmečiuose. Kairėje matosi tuometinė Vilniaus 24-oji vidurinė mokykla (nuo 1965 m. – Vilniaus 24-oji vidurinė mokykla, nuo 1997 m. – Vilniaus Naujosios Vilnios vidurinė mokykla, nuo 2004 m. – Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinė mokykla). Tamsus pastatas šalia mokyklos yra ir dabar, tik jį supa medžiai. Prieš kurį laiką jame buvo įsikurusi kavinė-baras „Po Tiltu“, mūsų dienomis viename sparne veikia bokslo klubas „Gintarinė pirštinė“.

Senojoje nuotraukoje užfiksuotas vienas svarbus rajono laikotarpis – naujų namų statyba, kuri suvaidino lemiamą vaidmenį rajono centro pasiskirstyme. Iki tol centru galima buvo laikyti Kultūros namus (Pergalės gatvėje), nuo naujų namų statybos ir kitos infrastruktūros pritaikymo gyventojų poreikiams, centras persikėlė į Genių/Parko gatves. Būtent ten kūrėsi mokyklos, parduotuvės, atsirado turgus.

Palyginimui prieš kokį mėnesį padariau tos pačios vietos nuotrauką. Galite matyti, kaip ji atrodo mūsų dienomis.

Tiek vaizdų,

1. Joana parašė:

Vaizdelis pasikeitęs,teisybė.
    Įdomu kas gavo į nosį „su gintarine bokso pirštine“,
    išėjęs iš „po tilto“ ??
    Žymių ant balto sniego nėra :):)

🙂 O jų ir nesimatytų, „Gintarinė pirštinė“ už medžių pasislėpusi..

3. aramil parašė:

haha kaip buvo taip ir liko tik medziai auga 😀

4. Rokas Arbušis parašė:

svarbiausia — medžių kiek priaugo!
    gal ir Pilaitė kada nors gražiau atrodys.

Namų padaugėjo, tik už mokyklos. Priešais mokykla jie jau buvo pastatyti.

Oj, kaip senai Pilaitei nesilankiau 🙂 Kaip ji dabar? Pasikeite per kokius 3 – 4 metus kas? 🙂

7. linaskranauskas parašė:

Turite omeny, kad medžių ir automobilių priaugo? 🙂 Na, ir sniego tais laikais, akivaizdu, nebūdavo….

Medžių ir automobilių tikrai priaugo 🙂

9. A.Z. parašė:

O balkonų savavališkai ir bet kaip stiklinti anais laikais nelabai turbūt leido?

Užtad šiais laikais juos stiklina kaip nori 🙂