Ilgąjį savaitgalį ne tik keliavome po dvarus. Dar darėme reviziją draugo giminės archyve.  Didesnė dalis nuotraukų yra iš Zarasų-Utenos rajonų. Tačiau radome ir Vilniaus vaizdų 🙂 Štai tokį atviruką jaunasis karininkas Bulka, tarnaudamas Vilniuje, siuntė savo giminėms 1941 m.

Tik pagalvokite, tai karo laikų nuotrauka. O ji atrodo tokia „lengva“, patriotiška ir kupina optimizmo. Joje nėra nei kiek slogios 1941 m. dvasios.

Štai tiek vaizdų 🙂

Pagarbiai,

Valentina.

Nuotrauka paimta iš Prano ir Zofijos Kirdeikių asmeninio archyvo.

Komentarai
 1. grumlinas parašė:

  O nuotraukos datavimas 1941 metais tikrai tesingas?
  Nes nuo 1940 vidurio Trispalvė buvo pakeista raudona vėliava http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ac/Flag_of_Lithuanian_SSR_(1940-1953).svg/250px-Flag_of_Lithuanian_SSR_(1940-1953).svg.png

 2. walentina parašė:

  Nuotrauka datuota paties karininko Bulkos, tad tikrai nepasakysiu, ar daryta 1941 m., ar tik atsiūsta giminėms tais metais 🙂

 3. grumlinas parašė:

  Tai va gal nusifotkino dar iki 1940ųjų birželio, o atsiuntė vėliau

 4. walentina parašė:

  Manau, kad buvo padarytas koks „šablonas“, į kurį dėdavo foto.

 5. kept parašė:

  Man tai labai įtartinas tas „karininkas Bulka“. Nuotraukoje vaizduojamas, mano nuomone, artilerijos eilinis. Gal karininku jis tapo po karo? Ar „karininkas“ vartojamas tik dėl skambumo?

 6. walentina parašė:

  🙂 Karininkas vartojamas tik taip kaip pats save vadina 🙂 Tai kaip pavadinimas, kada galima ir nesutikti, o pakeisti nelabai 🙂 Visko gali būti su Bulka, juk tai nuotrauka iš asmeninių archyvų, o Bulkos likimo man nepasakojo, tad paklausti jo asmeniškai negaliu.

Parašykite komentarą