„Jurgio“ viešbutis Vilniuje

2010 m. kovo 8 d. Valentina paskelbė kategorijose: SENOJO VILNIAUS VAIZDŲ KAITA
Žymos: ,

Gedimino pr. 20/Jogailos g. 1 kadaise buvo „Jurgio“ („Георгия“, „Жорж„) viešbutis. Architektas Tadeušas Rostvorovskis 1893-95 metais savo sklype suprojektavo  ir pastatė viešbutį.

Virš jo buvo iškleta Šv. Jurgio skulptūrą. Viename šaltinyje minima, kad dėl šios skulptūros architektas turėjo nemalonumų, nes „valdininkai joje įžiūrėjo panašumų į Šv. Georgijų – Maskvos miesto simbolį“ 🙂 Viešbutyje buvo įrengtos 35 gyvenamosios patalpos.

Pardavęs pastatytą viešbutį dvarininkui Ignatijui Zavistovskiui, architektas pasiliko sau reprezentacinius apartamentus.

Sovietmečiu šiame pastate buvo „Vilniaus“ viešbutis.

Po 2004-05 m. viešbučio rekonstrukcijos, kurią atliko architektas A. Nasvytis, jame įsikūrė Grand Duke Palace priekybos centras ir Gedimino prospekto apartamentai.

Reikėtų paminėti, jog dabartinis Gedimino prospektas centrine gatve tampa tik po 1852 m. Lukiškių priemiesčio užstatymo plano patvirtinimo (iki tol centrine gatve buvo Pilies-Didžioji senamiestyje).

Tiek akimirkų,

Senos viešbučio nuotraukos:

Stanislaw Filibert Fleury. 1858-1915: fotografijos. Vilnius, 2007.

Rašydama tekstą naudojau:

Vilniaus vaizdų atvirukai 1897-1915. Vilnius, 2005.

1. troy parašė:

Pirmame aukšte buvo ir Vilniaus restoranas.

Ačiū už info 🙂 Pati tų laikų neatsimenu 🙂

3. Evaldas parašė:

Nors nesidomiu istoriniais viešbučiais, bet šitas postas man pasirodė ir įdomus, ir naudingas. Dėkui. Atvažiavęs su kuom nors į Vilnių, pamėginsiu išlaužti išmanantį 🙂

Ačiū už gerą įvertinimą 🙂 Nors postas nėra ilgas, bet rašydamą ir fotografuodama šį viešbutį „atradau“ jo grožį. Labai dailus ir savo stiliumi atitinkantis savo epochą.

5. Raimund parašė:

prašyčiau patikslinkite rekonstrukcijos autorius:

29. „Vilniaus“ viešbučio Gedimino pr. 20 rekonstrukcija-plėtra pritaikius komercinei ir gyvenamajai funkcijai. Vilnius, 2004. A. Nasvytis.

Ačiū

Ištaisiau, ačiū. Kažkaip praleidau klaidą. Dėja negaliu dabar tiksliai nurodyti kur skaičiau, bet buvo nurodytas daugiau negu vienas architektas. Kadangi pamečiau nuorodą, tai nesiginčydama ištaisau.

7. […] kurį laiką jau teko rašyti apie „Jurgio“ viešbutį dabartiniame Gedimino prospekte. Šį kartą trumpai apžvelgsiu kita senojo Vilniaus viešbutį – […]

8. Mintautas parašė:

Man šis viešbutis vienas gražiausių Vilniuje. Nors viduje ir nebuvau, bet iš išorės atrodo yspūdingai. Negėda svetimšaliams parodyti.