Vilniaus akimirkos

2010 m. sausio 18 d. Valentina paskelbė kategorijose: VILNIUS MŪSŲ ARCHYVUOSE
Žymos: ,

Sveiki,

Jau rašiau apie ketinimą pradėti publikuoti Vilniaus nuotraukas, kurias darė mūsų giminaičiai – neprofesionalūs fotografai. Tikriausiai dauguma mūsų turi tokias nuotraukas, kuriose užfiksuoti ne tik mums artimi žmonės, bet ir kai kurie miesto vaizdai arba įvykiai. Juk mėgėjų fotografų buvo visais laikais. Manau, jog šios nuotraukos nusipelnė būti matomos ir žinomos. Kadangi sulaukiau pritarimo pradėti tokių nuotraukų publikavimą, bet nesulaukiau konkrečių pasiūlymų bei pačių nuotraukų – kol kas dėsiu savo šeimos archyvo nuotraukas. Jų nėra daug, tad vieną dieną, jeigu niekas neprisijungs prie mūsų Vilniaus archyvo kūrimo, jos pasibaigs. Tikiuosi, jog iki to laiko atsiras entuziastų, norinčiu pasidalinti savo prisiminimais su visais besidominčiais miesto gyvenimu! Šiam archyvui tinka viskas – laiškai (ar jų fragmentai), kuriuose kalbamą apie miestą, atvirukai, žmonių arba tiesiog pastatų nuotraukos. Gerai, jeigu žinomas fotografas, data arba asmenys nuotraukoje. Tačiau jeigu ir tai nėra žinoma – ne bėda, svarbu, kad būtų noras pasidalinti atsiminimais, kurie mums brangūs!

 

Taigi, pirma nuotrauka, kurią norėčiau pateikti – vaizdas į Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo bažnyčią. Data nenurodoma, tačiau ją galima nesunkiai išsiaiškinti. Nuotrauka daryta vieno iš mano mamos draugų, o mama į Vilnių atvyko aštunto dešimtmečio pradžioje. Joje užfiksuota bažnyčios restauracija. Paieškojus randame, jog Šv. arkangelo Rapolo bažnyčia buvo restauruota 1975 m. pagal architekto Giedriaus Lauciaus projektą. Vėlesnių restauravimo darbų nenorodoma. Taigi, nuotrauka daryta 1975 m. pavasarį – vasarą. Pirmame plane – troleibuso (autobuso) stotelėje laukiantys žmonės.

Šį kartą tiek,

Norite prisidėti prie archyvo kūrimo – rašykite!

Pagarbiai,

Valentina.

Komentarai
 1. MariukasM parašė:

  Labai liuks mintis. Pas mane irgi nemažai senų nuotraukų bei skaidrių, o ir mintis kada nors jas publikuoti taip pat vis šmėkščioja galvoje. Reiks kada paskirti laiko ir perrinkti foto albumus.

 2. walentina parašė:

  Būtų smagu pasižiūrėti 🙂 Lauksiu 🙂 Beje, MariukaiM, tai buvo 1000-asis VU gido komentaras 🙂

 3. Danutė parašė:

  Labai dėkoju už nuostabias „keliones“ senojo Vilniaus,universiteto,labirintais.Man šį puslapį rekomendavo sūnus.Linkiu Jums visokeriopos sėkmės!

 4. walentina parašė:

  Labai ačiū už gerus žodžius 🙂 O dar smagiau girdėti, jog VU gidą rekomenduoja!

 5. Skirmantė parašė:

  Tikriausiai perziurejus visa senelio surinkta skaidriu archyva irgi rasciau Vilniaus vaizdu. Kada nors reikes taip ir padaryti. Zinoma, jeigu dar veikia tuometine aparatura 😉

 6. walentina parašė:

  Būtinai reikia 🙂 Labai lauksiu!

Parašykite komentarą