Keletas nuorodų apie Vilniaus miestą, skaitantiems rusiškai

2009 m. lapkričio 11 d. Valentina paskelbė kategorijose: NUORODOS
Žymos:

Sveiki,

Šiandien ieškodama informacijos vienam VU gido straipsniui netikėtai „atradau“ Baltijos archyvo projekto medžiagą. Šiame projekte, skirtame rusų kultūros paieškoms Baltijos šalyse, publikuojami įvairūs šaltiniai. Atmetus politines autorių pažiūras, šaltiniuose galima rasti labai daug vertingos miesto tyrimams medžiagos. Kadangi pateikiamų šaltinių yra labai daug, išversti visų jų į lietuvių kalbą negalėsiu. Tad kviečiu tyrinėti, domėtis ir atrasti naujus bei įdomių faktų!

1

1. Pagrindinis puslapis – http://www.russianresources.lt/archive/

2

2. M. Minclova. Per seną Lietuvą. Kelionės eskizai. – http://www.russianresources.lt/archive/Minclova/Minclova_1.html Šiame šaltinyje yra nemažai informacijos apie Vilniaus universitetą ir biblioteką.

3

3. F. Glinka. Rusų karininko laiškai apie Lenkiją, Austrijos valdas, Prūsiją ir Prancūziją… Fragmentai – http://www.russianresources.lt/archive/Vilnius/Glinka_1.html#5c Čia yra ir dalis apie Vilniaus universitetą.

Čia pateikiau tik kelias nuorodas į atskirus straipsnius. Pasigilinę į archyvo medžiagą, rasite dar daug įdomių straipsnių! Kadangi daug jų yra XIX a. keliautojų ar miesto svečių pastabos, turėkite omeny, kad Rusijos imperijos laikų dvasia bus vertinama  palankiai. Iš kitos pusės, šie šaltiniai yra žmonių atsiminimai, todėl ir jų stilius yra gana subjektyvus. Priminčiau, jog ne visą informacija galima besąlygiškai pasitikėti, o reikėtų atrinkti!

Pagarbiai,

Valentina.

Komentarų nėra

Parašykite komentarą