Pastebėjau, kad VU bibliotekos elektroniniame kataloge atsirado Senų fotografijų iš Rankraščių skyriaus kolekcijų nuskaitmeninti vaizdai. Tad šį kartą keliais žodžiais paminėsiu kaip galima pasižiūrėti vaizdą ir jo aprašą internete.

1

1 žingsnis: atidarote VUB Rankraščių skyriaus elektroninį katalogą.

2

2 žingsnis: į paieškos lauką įvedate F82 (be tarpų) – fotografijų fondo numerį, ir paspaudžiate vykdyti.

3

3 žingsnis: gaunate sąrašą dokumentų, įvestų į elektroninį katalogą (viso kol kas yra 127 įrašai). Seniausios nuotraukos bus sąrašo pabaigoje.

4

4 žingsnis: norėdami matyti išplėstinį aprašą ir vaizdą paspauskite eilės numerio skaičių. Tam, kad atsidarytų prisegtas vaizdas reikia susirasti el. sąsajos elektroninį adresą ir paspausti jį.

5

5 žingsnis: gaunate nuskaitmenintą vaizdą, tikslų jo aprašą iš elektroninio katalogo ir saugojimo vietą (šifrą – F82 – …), kurį žinodami galite ateiti į VU bibliotekos Rankraščių skyrių ir užsisakyti nuotraukos originalą.

Ateityje šios nuotraukų kolekcijos turėtų pasirodyti ir VUB skaitmeninių kolekcijų skyrelyje.

P. S. Reikėtų prisiminti, kad tokia tvarka galiojo straipsnio publikavimo dieną. Jeigu ateityje elektroniniai ryšiai dėl vienokių ar kitokių priežasčių pasikeis, tokiais adresais nuotraukų nerasite.

Tiek informacijos,

P. S. dėl labai didelio šių nuotraukų populiarumo Vilniaus mylėtojų tarpe, norėčiau priminti, kad šią ir kitas kolekcijas mūsų bibliotekoje saugo autorių teisės, todėl vaizdų panaudojimas komerciniais tikslais be VU bibliotekos žinios negalimas. Būtume dėkingi už nuorodą į VU bibliotekos Rankraščių skyrių prie savo įrašų apie šių kolekcijų paiešką.

1. elona v. parašė:

O aš radau kitą būdą, nes kol perskaičiau tekstą, pamiršau fondo numerį:) Galima rasti prie rankraščių skyriaus rinkinių, ir, radus inventoriniame fondų sąraše reikiamą poziciją (aiškiai matosi, kad fotografijos- F82)viską pasižiūrėti. Labai įdomu. O kaip eilinis pilietis sužino, kad, keliaujant tiesiai per katalogą, reikia surinkti F82? (neišmanėlės klausimas:))

Visiškai teisingai 🙂 Būdų yra nemažai 🙂 Eilinis pilietis dažniausiai įveda į paiešką „fotografijos“ ir gauna atsakymą. Tik jeigu eilinis pilietis nežino ko būtent ieško – gaus labai dideli atsakymą iš Centrinės ir visų fakultetų bibliotekų. O jeigu jis iškart atidarytu Rankraščių skyriaus e. katalogą – gautų būtent šias nuotraukas. Jas su laikų pildys, nes fotografijų fondas nėra mažas.