Ar yra Rusų gatvėje rusų?

2009 m. liepos 31 d. Valentina paskelbė kategorijose: VILNIAUS KIEMAI
Žymos:

Sveiki,

Keliaudama Vilniaus senamiesčio gatvėmis „atradau“ sau vieną kiemą, esantį Rusu gatvėje. Nepaisant plastikinių langų ir vietomis „patobulinto“ fasado, šioje gatvėje jauti Senojo Vilniaus dvasią. Nuotraukos to perteikti negalės, bet aš stengiausi. Grižus iš kelionės, kolegės klausė, ar gyvena Rusų gatvėje rusai? 🙂 Man fotografuojant kiemus, pro langus girdėjau kaip rusų, lenkų taip ir lietuvių kalbas. Tad, tikriausiai, dar gyvena Rusų gatvėje rusai, tik ne taip gausiai kaip senais laikais 🙂

XX a. pr. Rusų ir Literatų gatvių sankryžoje buvo pastatyta keturių aukštų spaustuvė. XIX a. pabaigoje šioje gatvėje buvo bajorų viešbutis. Dabartiniame Rusų g. 3 name buvo unitų metropolito rūmai, vėlaiu pritaikyti Vilniaus universiteto veterinarijos katedros profesorių butams. Pastatas išliko nepakitęs iki mūsų dienų.

Seniau ši gatvė turėjo tokius pavadinimus – Prečistenskaja, Spaso, Metropolitalna. 

Picture 001

Picture 002

Picture 003

Picture 004

Picture 005

Picture 008

Picture 009

Picture 011

Picture 012

Picture 010

Picture 016

Picture 015

Picture 013

Picture 014

Picture 017

Pranešime naudojau V. Drėmos „Dingusio Vilniaus“ knygos faktus.

Pagarbiai,

Valentina.

Komentarai
 1. grumlinas parašė:

  Puikios nuotraukos! Labai patiko

 2. walentina parašė:

  Ačiū 🙂

 3. 47 parašė:

  Šitas kiemas yra ne Rusų g., o Pilies g. (36 numeris) 😉

 4. walentina parašė:

  Čia jau iš kurios gatvės į jį patenki – ar iš Rusų, ar iš Pilies 🙂

 5. Petrone parašė:

  Patekti I Pilies g. 36 kiema galima is Pilies gatves labia siauru tuneliuku. Butu idomu suzinoti,, ar jis buvo sumanytas statant pastata, ar iskirstas veliau. Tuneliukas yra vos ne L formos. Siaip jau eiti juo nelabai jauku, nes susidurimas su pries isnirancia zmogysta yra neisvengiamas. Vienam geriau nevaikscioti! Tenykstis gyventojas buvo uzpultas, sumustas ir apiplestas dienos metu.
  Ta kiema pavadinciau atskira Respublika. Jis gana didelis. Vienija istikruju keleta namu, todel yra galimybe susipazinti su daugeliu ten gyvenanciu.
  Pries koki 5-eta metu ten dar gyveno senuku seima, kuri pjaudavo ir kapodavo malkas. Sklisdavo labia malonus garsai. Pastate yra unikalus arkiniai rusiai. Maciau plyta su samanu ir uogu ispaudu.

Parašykite komentarą