Apie Šv. Jonų bažnyčios freskas…

2009 m. liepos 30 d. Valentina paskelbė kategorijose: FAKTAI, VILNIAUS UNIVERSITETAS
Žymos:

123Liudvikos Byševskos 1786 metų kelionės į Vilnių dienoraštyje radau kelis sakinius apie Šv. Jonų bažnyčios galinio frontono freskas: „… Mačiau talentingo dailininko rankos labai meniškai dekoruotą sieną Šv. Jono bažnyčioje, vaizduojančią sunkius maro epidemijos padarinius ir kenčiančią liaudį (kalbama apie 1706-1710 m. maro epidemiją Vilniuje). Ten yra krucifiksas (kryžius su nukryžiuoto Kristaus figūra) su užrašu: „1706 metai“, tais metais Vilniuje kilo epidemija; priešais jį kaip atminimo ženklas dega lempa. Tarp tų paveikslų, tai yra virš jų, yra Chreptavičienės ir jos dukters paminklinė lenta su 1756 metų data (Juodojo marmuro plokštė su reljefiniais smiltainio rėmais Šv. Jonų bažnyčios išorinėje sienoje iš Pilies gatvės pusės. 1759 m. šią plokštę įrengė Jokimas Liutauras Chreptavičius, ji skirta Onai Chreptavičiūtei-Krišpinienei, Onai Chreptavičienei ir Marianai Chreptavičienei. Aplink šią paminklinę lentą buvo nutapytos 1706-1710 m. siautėjusio maro scenos, kurios vėliau, XVIII amžiaus antroje pusėje renovojant bažnyčią, buvo uždarytos).“

Pagrindinis šaltinis:

Liudvika Byševska, 1786 m. kelionės į Vilnių dienoraštis, Vilnius, 2008.

Komentarų nėra