Buvusi Botanikos gatvė Vilniuje

2009 m. liepos 14 d. Valentina paskelbė kategorijose: VILNIUS
Žymos:

Šį kartą – keli žodžiai apie vieną senojo Vilniaus gatvę. Tarp senų miesto vaizdų radau Botanikos gatvės nuotrauką, tad nusprendžiau trumpai ją pristatyti.

Botanikos gatve

Dabar ši gatvė vadinama Barboros Radvilaitės gatve. Savo istoriją gatvė mena nuo XIX a. pab., kai buvo nugriautas čia stovėjęs Karališkas malūnas bei kanalo šliuzai ir Vilnia nustojo tekėti kairiąja atšaka. Upė iki 1877 m. buvo visiškai užpilta ties Botanikos sodu, per 1878-79 buvo užpilta kanalo atšaka nuo Botanikos iki Bernardinų sodo, o 1879-82  užpilta likusi kanalo dalis.

atvirukas34%20[800x600]

XIX a. pab. Botanikos gatvė prasidėjo ties Katedros aikšte, ėjo palei Pilies skverą, kirto dabartinę Maironio gatvę ir, skirdama Botanikos ir Bernardinų sodus, baigėsi prie Vilnios upės ties tilteliu į Bajorų vasaros klubą.

Apie 1895 m. dabartinių Barboros Radvilaitės ir Maironio gatvių kampe, nugriautų namų vietoje, buvo pastatytas trijų aukštų namas, kurį apie 1912 m. įsigijo Zavadzkių spaustuvė.

Besirengdama 1902 m. Žemės ūkio ir amatų parodai, miesto dūma nutarė išplatinti gatvę: buvo išpjauti krūmai, geležinė A. Puškino skvero tvora perkelta į gilumą.

Pagrindinis šaltinis:

Vilniaus vaizdų atvirukai 1897-1915, parengė D. Keršytė, Vilnius, 2005.

Šį kartą tiek,

Komentarų nėra