Jėzaus širdies namai

2009 m. liepos 7 d. Valentina paskelbė kategorijose: SENOJO VILNIAUS VAIZDŲ KAITA
Žymos:

Dabartinėje Gerosios Vilties gatvės 19 numeriu pažymėtame name 1908 m. spalio 5 d. vyko našlaičių prieglaudos ir amatų mokyklos Jėzaus Širdies namai atidarymo iškilmės. Prieglaudos steigėjas kunigas Karolis Lubianiecas pašventino pastatą. Visoms prieglaudos statyboms nuo pat pradžių vadovavo inžinierius V. Zaleskis.

Jezaus sirdies

Įsteigtoje amatų mokykloje buvo mokoma staliaus, šaltkalvio, batsiuvio, siuvimo, siuvinėjimo ir mezgimo amatų. Moksleivių gaminių buvo galima užsisakyti keliose mieste atidarytose dirbtuvėse bei nuosavoje parduotuvėje.

Vėlesniais metais pastatas buvo perstatytas ir išplėstas, o 1913 m. spalio 22 d. prie prieglaudos buvo pašventinta nauja mūrinė Dievo Apvaizdos koplyčia (dabar Dievo Apvaizdos bažnyčia), kurios projektą buvo parengęs A. Kleinas, pastatė ir naują interjerą sukūrė E. Rouba, o visą medinį interjerą pagamino mokyklos auklėtiniai.

Pagrindinis šaltinis:

Vilniaus vaizdų atvirukai 1897-1915, parengė D. Keršytė, Vilnius, 2005.

Šį kartą tiek,

Komentarų nėra