J. Tornau: „nepraustas ir nešukuotas Vilnius“

2009 m. liepos 1 d. Valentina paskelbė kategorijose: PARODOS
Žymos:

Picture 01.0

Šiandien Vilniaus universiteto bibliotekos Baltojoje salėje 15 val. atidaroma paroda ilgamečio bibliotekos direktoriaus Jurgiaus Tornau 90-mečio jubiliejui paminėti. Joje J. Tornau pristatomas ne tik kaip sumanus VUB vadovas, bet ir kaip įžvalgus fotografas-mėgėjas. Visiems, kas domisi nuostabiuoju Vilniumi gidų blogo administratorė Valentina rekomenduoja aplankyti parodą ir sustoti prie J. Tornau Vilniaus fotografijų ciklo. Pasak paties autoriaus, fotografijos atspindi „tikrąjį nepraustą ir nešukuotą Vilnių, žmones, įvykius, kasdienius miesto vaizdus“. Šiandien vargu ar jau pavyktų tiksliai identifikuoti visų J. Tornau užfiksuotų vaizdų buvimo vietą. Tačiau tai Vilnius, jo senamiestis, gyventojai, netikėta ir nepažinta miesto ir įvykių istorija.

Picture 00.2Picture 00.3

Picture 0.04Picture 00.5

Dar vienas nuotraukų stendas skirtas 1960 m. Dainų šventei ir 1962 m. Kaziuko mugei. Simboliška, kad būtent šiandien, prasidedant Dainų šventei skirtiems renginiams, smagu pasižiūrėti, kokia gi ji buvo tada, 1960-aisiais. Su šiomis nuotraukomis susijęs dar vienas įdomus atsitikimas. Šeštadienį vykusio Vilniaus universiteto absolventų susitikimo metu viena iš dalyvių aptiko save J. Tornau Dainų šventės nuotraukoje 🙂

Picture 016

Picture 013

Picture 017

Parodoje taip pat pristatomos J. Tornau peizažinės fotografijos.

Picture 022

1. leonardas parašė: