Vilniaus hipodromas

2009 m. birželio 22 d. Valentina paskelbė kategorijose: SENOJO VILNIAUS VAIZDŲ KAITA
Žymos:

Savo senų nuotraukų archyvuose radau vieną nuotrauką, daryta Antakalnio hipodrome. Tad šį kartą – keli žodžiai apie jį.

09

Hipodromas priklausė Vilniaus jojikų draugijai. Jis buvo įrengtas Antakalnio gatvės gale, iš generolienės Losevos nuomojamoje žemėje, toje vietoje, kur baigiasi arklinio tramvajaus linija. Ši vietovė buvo vadinama Pospeška.

Draugija buvo įkurta XIX a. viduryje. Ją rėmė valstybinio žirgyno vyriausioji valdyba ir imperatoriškoji jojikų draugija Maskvoje. Draugijos nariais buvo kilmingiausi krašto asmenys: grafai Antanas Tiškevičius, Aleksandras Liubianskis, Ivanas Liubeneckis, Adomas Pliateris ir kt.

Hipodrome stovėjo medinė tribūna, pavėsinė, jojimo trasa buvo aptverta medine tvora. Kiekvienų metų gegužės pradžioje draugija rengdavo jojimo varžybas. Be šių varžybų, čia vykdavo įvairūs miesto renginiai.

Tai tiek Vilniaus istorijos įdomybių.

Pagrindinis šaltinis:

Vilniaus vaizdų atvirukai 1897 – 1915 m., parengė D. Keršytė. Vilnius, 2005.

1. grumlinas parašė:

O kažin kur tai dabar būtų?

2. Veronika parašė:

Taigi Antakalny, kur baigiasi arklinio tramvajaus linija 🙂 O tiksliau galbūt galėsime sužinoti paklausę Valentinos, kai ji grįš. Tai ji rengė šį straipsnelį.

Veronika

3. Veronika parašė:

Tiesa, galbūt bus įdomu – lietuviškoj Vikipedijoj jau yra straipsnis „Vilniaus arklinis tramvajus“ – http://lt.wikipedia.org/wiki/Vilniaus_arklinis_tramvajus

Veronika

:)Grįžau, tad atsakau 🙂 Tiksliai nežinau, bet įsivaizduoju, jog kažkur datbartinio Antakalnio žiedo apylinkėse 🙂

5. Grippen parašė:

Labai teisingai – Antakalnio žiedo apylinkėse. O tiksliau – dabartiniame miškingame plote tarp Fizikos fakulteto ir lukoilo degalinės Niu Jorke. Einant senuoju studentu taku nuo Antakalnio žiedo link Fzikos fakulteto, nepriėjus maždaug 150 m kairėje pusėje netgi dabar matosi betoniniai hipodromo pamatų likučiai.

Ačiū už nuotrauką – visada buvo smalsu sužinoti kaip atrodė Vilniaus hipodromas.

Ačiū už informaciją 🙂

Tikrai nepaprastos 🙂 Gaila tik, kad ne į visus pakliūti galima.

8. kept parašė:

Atsakydamas į klausimą, kur tiksliau buvo hipodromas, įrašiau ir aš nediduką įrašą apie Vilniaus hipodromą 😉

Ačiū, leidau sau pridėti nuorodą į atsakymą 🙂

10. Ponas parašė:

Buvo ir dar vienas hipodromas. Ans – Mindaugo gatvėje, tuometinėje Kaukazo, priešais Polesės Geležinkelio rūmus, kaip tik kur dabar tarybinis mokyklos pastatas. Va taip 😉

11. Valentina parašė:

Ačiū už įdomią informaciją 🙂