Vaistų reklama 20 a. pr.

2009 m. birželio 22 d. Valentina paskelbė kategorijose: VUB RANKRAŠTYNO FONDAI
Žymos:

Sveiki,

Senokai nedėjau į blogą įdomybių iš VUB Rankraščių skyriaus fondų. Taigi, šį kartą – keli vaistų reklaminiai bukletėliai. Kaip galima matyti, mūsų laikų reklama toli pažengė, tačiau panašių pavyzdžių galima aptikti ir dabar.

2

VUB RS F 39 – 209.

Reklama skelbia, jog dr. Karlo Zelco deguto muilas puikiai tinka nuo pleiskanų, plaukų slinkimo ir visiškai neturi deguto kvapo! Aktualus ir tas faktas, jog jį galima laisvai įsigyti „visur“ (tačiau kur būtent, reklaminis bukletas netikslina 🙂

4

VUB RS F 39 – 224.

Panašius reklaminius bukletus galima sutikti ir mūsų dienomis. Juos spausdina laikraščiai, svetimi žmonės gatvėje gali juos tiesiog įbrukti į rankas, kartais net gali būti rengiami specialus tokio „stebuklingo vaisto“ pristatymas. Perskaičiusi šią knygutę taip ir nesupratau, kas tai per vaistas. Iš visa ko sprendžiant, tai yra kažkokiame skystyje ištirpinti milteliai. Tokį eleksyrą galima tiesiog vartoti tokį, koks gaunamas atidarius dėžutę, galima maišyti su pienu, kakava, arbata, alumi, sriuba ir pan. Pagrindinis vaisto nuopelnas yra tas, kad jis „padidina šviežią kraują“ (numanau, kad skatina raudonųjų kraujo kūnelių atsiradimą). Daug rašoma apie kūno judėjimą, teisingą kvėpavimą. Tekste daug skambių frazių – „Jus turite save nugalėti“, „Jus privalote apsispręsti“ ir tik atlikę šiuos veiksmus „Jus suprasite, kas yra sveikata, šlovė, garbė ir laimė“. Yra, aišku, ir mokslinė vaisto bazė – jis naudojamas karališkuose ligoninėse, jį rekomenduoja žinomiausi profesoriai ir pan. Visą tai turėjo įtikinti skaitytoją, kad vaistas patikimas.  Pabaigoje pateikiamas visas sąrašas ligų, kurias gydo šis preparatas (ir pilvo skausmus, ir džiovą, ir kosulį, ir kvėpavimo takų ligas, t.t.). Svarbus akcentas – preparatas puikiausiai tinką vaikams (jis sustipriną organizmą), nėščioms moterims bei gimdyvėms. Būtinas priedas – išgydyto anoniminio asmens laiškas su padėką už šį nepaprastą preparatą.

3 

VUB RS F 39 – 209.

„Laktobacilinis jogurtas“ tam, kad pasigamintumėte namuose bulgarišką rūgštų pieną. Panašaus tūrinio, tik trumpesnė reklama. Apačioje pateikaimas pieno gamybos receptas.

Šį kartą tiek,

Valentina.

Komentarai
  1. Egidija parašė:

    Gaila, kad vaizdai nepasididina tiek, kad būtų galima perskaityti, kas parašyta (išskyrus pirmąjį). Greitai nustatytume tiems „vaistams“ šių dienų atitikmenį 🙂

Parašykite komentarą