Šv. Jono gatvės kiemai

2009 m. birželio 9 d. Valentina paskelbė kategorijose: VILNIAUS KIEMAI
Žymos:

Nedidukė, bet labai sena Šv. Jono gatvė. Vienoje jos pusėje yra Universitetui priklausantys pastatai (1750 m. J. K. Glaubico pastatyta Aula, senųjų bibliotekos saugyklų, senosios spaustuvės ir buvusios vaistinės pastatai). Kitoje gatvės pusėje kadaise buvo Radvilų rūmai, vėliau – Kardinalija, Vilniaus centrinis paštas, Sapiegų rūmai (dabar čia įsikūrusi Lenkijos ambasada), Štempelių namas (sugriautas 1944 m., vėliau jo vietoje pasodinti medžiai). Mūsų laikais čia įsikūrusios įmonės, veikia Šv. Jono gatvės galerija, Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Šioje gatvėje vykdavo triukšmingi Užgavėnių karnavalai. Kilimais, paveikslais ir gyvų gėlių girliandomis padabinta Šv. Jono gatve žygiuodavo puošniai apsirengę amatininkų cechų nariai, teatralizuotos Dievintųjų procesijos, bajorai. Gatvė mena miestą siaubusius gaisrus ir epidemijas, reformatų ir katalikų vaidus, priešų siautėjimus.

Lankomų keimų gatvėje beveik nėra. Tik kelis jų pavyko nufotografuoti. Į kai kuriuos galima tik žvilgtelėti pro tvorą.

Picture 001

Picture 002

Picture 003

Picture 004