S. Skapo gatvės kiemai

2009 m. birželio 8 d. Valentina paskelbė kategorijose: VILNIAUS KIEMAI
Žymos:

Sveiki,

Šiuo straipsniuku pradėsiu naują tinklaraščio kategoriją – Vilniaus kiemus. Mintis paprasta – keliausiu per kiemus su fotoaparatu rankose ir čia įdėsiu jų nuotraukas. Idėja kilo netikėtai, kai, pristatinėdami pažįstamam Vilnių, pakeliavome po kiemus. Supratome, kiek daug mes esame nematę. O juk jaukūs Vilniaus kiemeliai yra miesto pasididžiavimas! Pagalvojau, kad būtų patogu turėti įvairių kiemų nuotraukas vienoje vietoje. Prie nuotraukų pateiksiu tik bendrą informaciją, atskirai gyvenamųjų namų neaptarinėsiu (apie namus galite pasiskaityti V. Drėma „Dingęs Vilnius“, V., 1991).

Pradžioje aplankysiu šalia darbovietės esančias kiemus. Pradėsiu  Skapo gatve. Jos pavadinimas kilo nuo karališko sekretoriaus Stanislovo Skapo vardo. Iki to gatvė buvo vadinama Šlapiąja nuo netoliese buvusių Šlapiųjų vartų. Kai S. Skapas nusipirko gatvėje buvusius Višogrodskio namus gatvė gavo jo verdą. Tarybiniais laikais gatvę vadino J. Tallat-Kelpšos vardu.

Picture 001

Picture 002

Picture 003

Picture 004

Picture 005

Picture 006

Picture 007

Picture 009

Tiek kiemų pavyko aplankyti S. Skapo gatvėje. Dalis jų yra uždaryti ir neprieinami.

Iki greito susitikimo,

Valentina.

Apie gatvę galite dar pasiskaityti:

http://www.pravda.lt/Skapo+gatv%C4%97

Komentarai
 1. grumlinas parašė:

  Liuks mintis! Kad tik užtektų parako tą daryti bent sykį į savaitę 😉

 2. troy parašė:

  Pagirtinas projektas. Labai būtų man pravertę jaunystėje , kai tuose kiemuose tekdavo gerti obuolių natūralų.Bet ir dabar smagu.
  Dabar labai gražu Literatų gatvėje , Malūnų g.

 3. walentina parašė:

  Patikrinau – pietų pertraukos užtenka apeiti 3 gatves (aišku, priklauso, į kiek kiemų gali patekti 🙂 Parako yra, o nuotraukas įdėti į blogą tai ne ilgiausią straipsnį parašyti, daug greičiau 🙂

 4. walentina parašė:

  O taip, ten gražu 🙂 Šiaip, ne visi kiemai yra tokie gražus, kaip norėtusi, bet ir jie patenka 🙂 O Literatų sienos nuotraukas turiu, tik dvejoju ar dėti, nes jų jau visur pilna. Nepaisant to, kad pati Literatų siena buvo atidaryta tik šių metų gegužę.

Parašykite komentarą