VU Didysis kiemas. Galbūt?

2009 m. birželio 4 d. Valentina paskelbė kategorijose: VILNIAUS UNIVERSITETAS
Žymos:

Prieš kurį laiką klausiau, gal kas žino apie skulptūrą Universiteto Didžiajame kieme. Gavau kolegės gidės spėjimą, jog tai galėjo būti Šv. Marijos skulptūra, kurią įdėmiau galima apžiūrėti XX a. pradžioje darytose nuotraukose.

Picture 001

Stepono Batoro universiteto laikais šioje nišoje atsirado kryžius. Palyginus su litografijos vaizdu, matome, jog skulptūros vieta pasikeitė. Litografijoje ji užėmė III a. niša, o nuotraukoje jai palikta II a. niša (atsiradusi, greičiausiai, pertvarkant II a.).

22

Kolegė daro prielaidą, jog ji galėjo būti perkelta. Įvertinus litografijos ir nuotraukos laiko skirtumą, galima spėti, jog tai įvyko kažkur XIX a. pabaigoje. Galbūt ją perkėlė, kai buvo uždengta II a. atvira galerija? Sutinku, jog litografijoje užfiksuotos skulptūros kontūrai panašūs į Šv. Marijos skulptūrą.

Picture 002

Štai toks detektyvas, už kurį dėkoju mūsų gidei Gražinai 🙂