VU Didysis kiemas

2009 m. gegužės 29 d. Valentina paskelbė kategorijose: VILNIAUS UNIVERSITETAS
Žymos:

Šį kartą – apie kelias VU Didžiojo kiemo eksterjero detales. Bene labiausiai žinomą šio kiemo vaizdą paliko Jonas Kazimieras Vilčinskis (1806 – 1885) „Vilniaus albume“. Tai 1850 m. Vilniaus universiteto Didžiojo kiemo ir Šv. Jonų bažnyčios spalvota litografija. Ją dažnai naudoja Universiteto ansamblio istorijai reprezentuoti. Ir ją matėme tikrai ne vieną kartą.

1

Tačiau šį kartą tik norėčiau atkreipti dėmesį į kai kurias šiaurinio sparno detales (atviras II a. galerijas tikrai jau turėjote pastebėti :)).

22

II ir III a. eksterjere matome neišlikusių puošybos elementų. Uždaroje III a. galerijoje, specialioje nišoje, įkomponuota neaiški (žmogaus silueto) skulptūra.

333

Kitas įdomus objektas – puošnus portikas. Mūsų laikais toje vietoje yra pakila ir laiptai į II a. Rankraščių skyriaus koridorių. Akivaizdu, jog jau XIX a. įėjimas toje vietoje buvo, tik neaišku į kokias patalpas.

Galbūt kas nors iš mūsų gidų žino daugiau informacijos apie  šias eksterjero detales? O gal žinote, kur gali būti tokia informacija? Lauksiu bet kokių žinių ir komentarų.

Komentarų nėra