Sveiki,

Bendraudama su kolegomis supratau, kad ne visi moka naudotis tinklaraščiu. Vienas iš dažniausių klausimų, kurį man užduoda – kaip  surasti senesnius straipsnius. Taigi, šį kartą nusprendžiau (kiek įmanoma paprasčiau) papasakoti, kaip tai galima padaryti.

Pagrindiniame tinklaraščio puslapyje pagal nuorodą, kurią bibliotekos darbuotojai ir kai kurie skaitytojai gauna paštu, galima skaityti paskutinius 7 straipsnius. Kai aš parašau naują straipsnį, paskutinis puslapio straipsnis pasislenka žemyn, su kitu nauju įrašu – dar vienas pasislenka ir tt. Jie tampa nebematomi pagrindiniame puslapyje. Surasti senesnius tinklaraščio pranešimus galima keliais būdais:

1) einant per nuorodą į senesnius pranešimus (verčiant puslapį);

2) per bloge esančias paieškos sistemas.

Pats paprasčiausias, bet ne visada lengviausias būdas yra – versti puslapį po puslapio. Tam reikia paspausti pagrindinio puslapio apačioje kairėje pusėje esantį užrašą Older Entries. Tačiau šis būdas tinka nelabai senų pranešimų paieškai. Kadangi šiuo metu gidų bloge yra 133 straipsniai, nesunku paskaičiuoti, kad norint pasiekti vieną iš pirmųjų straipsnių, nuorodą apačioje reikėtų spausti apie 20 kartų, nes kiekvienas senesnis puslapis atidaro tik 7 senesnius pranešimus.

Tam, kad to nereikėtų daryti, kairėje tinklaraščio pusėje yra įvesti 2 paieškos laukai.

paveikslelis1

Viršuje esantis paieškos laukas (su užrašu KATEGORIJOS) padeda ieškoti straipsnius pagal kategorijas. Visi įrašai yra suskirstyti pagal jų turinį nusakančias kategorijas. Jos yra tokios:

*  Žmonės;

* VUB Rankraštyno fondai;

* Vilnius;

* Vilniaus universitetas;

* Vietos;

* Praktiniai patarimai;

* Parodos;

* Nuorodos;

* Kontaktai;

* Knygos;

* Klauskite…

* Faktai;

* Biblioteka;

* Ar žinojote, kad…

* Apie mus;

* Informacija Universiteto gidams.

Paspaudę langelyje užrašą Select Category atsidarys visas kategorijų sąrašas. Pasirinkite reikiamą kategoriją ir gausite visus straipsnius, priskirtus jai. Kiek šioje kategorijoje yra straipsnių galite matyti skliausteliuose. Toliau yra toks pat principas: iškart gaunate 7 šios kategorijos straipsnius, jei jų yra daugiau – verskite puslapį per Older Entries. 

paveikslelis2 

Trečias paieškos būdas – ieškoti straipsnių per jų publikavimo laikotarpį. Tam skirtas paieškos langelis, esantis dešinės pusės apačioje su pavadinimu STRAIPSNIŲ ARCHYVAS. Paspauskite užrašą, pasirinkite mėnesį ir gausite visų tinklaraščio metų ir jų mėnesių sąrašą. Pasirinkite ir verskite puslapius (jeigu ta mėnesį buvo daugiau negu 7  įrašai). Paprastai per mėnesį parašomi 8 – 9 įrašai.

Tokiu principu galite ieškoti ir kitų tinklaraščių straipsnių (pavyzdžiui, VUB darbuotojų tinklaraštyje yra paieška pagal KATEGORIJAS). Kai kuriuose tinklaraščiuose kategorijos yra surašytos pagrindinio puslapio dešinėje pusėje.

Tikiuosi, kad atsakiau į klausimus 🙂 Jeigu bus dar klausimų ar pastabų  – rašykite, pasistengsiu atsakyti 🙂

Pagarbiai,

Valentina.

Komentarai
 1. Valentina parašė:

  Pastaba: Kategorijos dabar yra iškeltos pagrindiniame puslapyje, tad reikia tiesiog pasirinkti iš jų, kalendoriaus ar kitų paieškos sistemų.

 2. Edvardas parašė:

  Dar vienas būdas būtų straipsio paieška per google:
  Pavyzdžiui, norėčiau surasti straipsni „Apie jėzuitų palikimą Vilniuje“, todėl atidaręs google rašau: „jėzuitai“ ir pridėdu prierašą: „site:gidas.wordpress.com
  Paieškos mašina suras visus straipsnius, kur yra žodis „jėzuitai“, tarp jų bus ir ieškomas straipsnis.

 3. walentina parašė:

  Ačiū už papildymą 🙂
  Šis pranešimas buvo skirtas kolegoms, kurie nežino kaip surasti senesnius VU gido straipsnius. Google paieškos laukelis, kai straipsnių dabar TIEK daug, padeda ir man pačiai susirasti pranešimą 🙂 Tik aš dažniausiai atsimenu straipsnių pavadinimus ar bent jau jų dalis.

 4. Danut4 parašė:

  Labai prašau,padėkite man surasti Vitoldo Gurčino (gyvenusį apie 1900m Vilniuje)namą,kuriame buvo įsikūrusios A.Daukšos ir paskui Aiziko Elchoneso fotoatelje . Man reikia daugiau žinių apie pat šeimininką.Kada jis nusipirko tą namą,kaip atrode jis tuo metu…ir pan. Ar yra galimybė sužinoti apie tai.Praneškite apie tai.Būsiu dėkinga.
  Su pagarba Danutė Tamutienė(Gurčinaitė) Gurčinų genealogijos medžio klubo narė

 5. Valentina parašė:

  Laba diena.

  Pagal Dainiaus Junevičiaus straipsnį „1863-1904 m. Vilniaus guberijos fotografai“ // Kultūros istorijos tyrinėjimai, 1997, T. 3, p.270-271 radau tik tiek:
  A. Daukša 1898-1902 turėjo fotoateljė Gurčino name, Šv. Jono g. 1902-1908 šiame fotoateljė dirbo A. Elchonesas. Tačiau kuris būtent tai namas surasti man nepavyko. Pas V. Drėma neradau, ant senų šios gatvės nuotraukų nesimato.
  Bijau, kad Jums reikėtų kreiptis į genealogą. Tokie tyrimai reikalauja labai daug ir kruopštaus darbo, laiko ir piniginių išteklių.

 6. Danutė parašė:

  Ačiū jums. Dainiaus Junevičiaus straipsnį „1863-1904m Vilniaus gubernijos fotografai“ as taip pat skaičiau. Viską perskaičiau,bet norėtųsi rasti daugiau duomenų,nes mus domina daugiau pati V.Gurčino asmenybė ir jo namas.
  Taip,ko gero reikia eiti į „platesnius vandenis“-gnealogija.Ačiū jums už greitą atsakymą.

  Su pagarba Danutė

Parašykite komentarą