Valdovų rūmai iš arčiau

2009 m. kovo 3 d. Valentina paskelbė kategorijose: VILNIUS
Žymos:

Penktadienį, Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus V. Dolinsko kvietimu, Retų spaudinių ir Rankraščių skyriaus darbuotojai aplankė šį atkuriamą architektūrinį objektą. Mūsų gidu buvo pats V. Dolinskas, tad ekskursija buvo labai išsami 🙂 Šiame straipsnyje pateiksiu nuotraukas, kurias pavyko padaryti ekskursijos metu. Kadangi statybos pačiame įkarštyje, nuotraukos atitinkamos kokybės ir tūrinio.

picture-0012

Rytinio korpuso rūsiai. Pirmame plane galima matyti Didžiojo kunigaikščio Aleksandro rūmų rūsius.

picture-0071

Seniausia rūsių dalis (iki kunigaikščio Aleksandro valdymo laikų).

picture-0052

Parodoms skirta fojė patalpa.

picture-008

Rytinio korpuso I aukštas atkuriamas gotikinio stiliaus.

picture-0101

Atvira II aukšto galerija.

picture-0111

Kampinė II aukšto salė Rytiniame korpuse.

picture-0121

Viena iš II aukšto Rytinio korpuso salių.

picture-0151

Busima valdovo sosto salė II Rytinio korpuso aukšte.

picture-016

Salės langas.

picture-021

II Vakarinio sparno aukštas (patalpos už Arkikatedros) buvo skirtas asmeniniams Vladislovo Vazos apartamentams.

picture-022

Žvilgsnis pro langą…

picture-023

Reprezentacinė valdovo III aukšto Vakarinio korpuso salė atkuriama ankstyvojo baroko stiliaus.

picture-024

Ši III aukšto manierizmo stiliaus salė bus skirta bibliotekai.

picture-026

Rytinio korpuso III aukšto salė.

picture-027

Didžiausia Valdovų rūmų reprezentacinė salė (Rytinio korpuso kampas, III aukštas).

picture-029

Atvira III aukšto galerija.

picture-030

Administracinės patalpos IV rūmų aukšte.

picture-031

Norinčių lipti į bokštelį neatsirado 🙂

Štai tokią buvo kelionę. Kita, greičiausiai, bus jau atkurtuose interjeruose, kadangi, karaliaujant rūmuose statybininkams, ekskursija surengti labai sunku. Tai pajutome savo kailiu, kai netyčia užminėme ant naujai sudėtų plytelių 🙂

Pabaigai norėčiau išsakyti kelis prašymus šio straipsnio skaitytojams. Gidų blogo administracija pasilieka teisę šalinti neigiamą prasmę tūrinčius komentarus apie Valdovų rūmų architektūrinį objektą. Šis straipsnis – draugiškos pažintinės kelionės atspindys, tad prašome gerbti mūsų požiūrį. Būtume dėkingi, jeigu čia pateikiamos nuotraukos nebūtų naudojamos neigiamą Valdovų rūmų įvaizdį formuojančiuose straipsniuose. Kol kas tiek 🙂

Administratorė Valentina.

1. Skirmante parašė:

Idomu pamatyti, kaip ten viskas vyksta. Tik vistiek dar sunkoka susidaryti bendra vaizda, kas ten is viso sito gausis 🙂

2. JuliusAlis parašė:

Brazausko paminklas sau. Tai čia neigiamas ar koks komentaras? 🙂 Bet šiaip gražu bus.. Tik tikrai neturėjo būti prioritetas šitas statinys.

Tarkim ne teigiamas, bet ir ne neigiamas 🙂 Čia nuomonių reikalas apie tai nediskutuosim 🙂 Į ekskursiją irgi ėjome kiekvienas su savo nuomone, tačiau jų negarsinom, tiesiog žiūrėjome, domėjomes.
    O bus tikrai gražu 🙂 Gal ne tiek gražu, kiek didinga (mąsto prasme).

Ačiū, ačiū 🙂 gal tikrai kada pravers. Ar galerija bus pasiekiama visada, ar ateiktyje jos adresas pasikeis?

5. grumlinas parašė:

Adresas neturėtų keistis – bent jau neplanuoju 🙂

6. benamis parašė:

Būtų malonu, jei kas galėtų pakomentuoti, kaip ten buvo su tokiu namu, kuris buvo lyg ir vėliau statytas kažkokio pono dvaro liekanos, kaip su jomis buvo paiselgta?

Mes ekskursijos metu gavome komentarą, tačiau tikslaia jo neatkartosiu. Esmė paprasta – buvo sprendžiama kuris objektas „vertingesnis“. Vikipedia sako, kad 1801 m. sugriautų rūmų teritorijoje pirkliui Šliosbergui buvo leista statyti minėtoje teritorijoje savo namus. Šiaip iki rūmų atstatymo lankiausi tame name, jam reikėjo rekonstrukcijos.

8. benamis parašė:

O tai šiuo metu tų rūmų dalis yra ar jie nugriauti?

Tiesa pasakius, neatkreipiau dėmesio 🙂

10. name parašė:

yra yra. pats buvau tame objekte. įkomponuoti į vidų tie rūmai

Siaip tame sparne nebuvom, ten statybos vyko didesniu mastu, tad apie Sliosbergo namus negaleciau nieko pasakyti. Is siores ju nesimate, tiek is zinau 🙂 O ir rumu direktorius mums ju labai neakcentavo, tik sake, kad del tu namu sukelusio gynco labai uzsidelse statybos.