Keli Vilniaus universiteto bibliotekos interjerai…

2009 m. sausio 13 d. Valentina paskelbė kategorijose: BIBLIOTEKA

Sveiki visi,

Šį kartą siūlau pasižiūrėti dabartinių Bendrosios, Profesorių (buvusios Mokslo darbuotojų) ir Interneto (buvusios Bibliografinės) skaityklų vaizdus. Kai kurios nuotraukos yra gerai žinomos, tačiau nusprendžiau jas publikuoti, kad išryškėtų bendras interjero kaitos motyvas.

Taigi, gerų įspūdžių 🙂

fleury-bendroji-1904

S. Fleury. Bendroji skaitykla Senienų muziejaus laikais. 1904 m.

fleury-bendroji-19041

S. Fleury. Bendroji skaitykla 1904 m.

bendroji_st__batoro_l_

Bendroji skaitykla Stepono Batoro universiteto laikais.

bendroji

Bendroji skaitykla.

bendroji_1950_-52

Apie 1950 m.

bendroji_sk__f_47_-_27

VUB RS, F 47 – 27.

f-47-46-bibl-sk

Bibliografijos skaitykla, VUB RS, F 47 – 46.

f-47-45-bibl-sk-apie-1960

Bibliografijos skaitykla apie 1960 m., VUB RS, F 47 – 45.

fleury-profesoriu-1904

S. Fleury. Profesorių skaitykla 1904 m.

f-47-122

Profesorių skaitykla apie 1950 m., VUB RS, F 47 – 122.

f-47-43-prof-sk-1960

Apie 1960 m., VUB RS, F 47 – 43.

f-47-123

VUB RS, F 47 – 123.

f-47-41-abonementas

VUB RS, F 47 – 41. Ant nuotraukos užrašyta „Abonementas“. Tačiau aš jo vietos identifikuoti negaliu. Gal kas turite minčių, kur buvo šis Abonementas? 🙂

20 a. antrosios pusės nuotraukų yra labai daug. Ieškojau įdomesnių vaizdų, kurie atskleistų, kaip įvairiu laikotarpiu keitėsi interjeras. Jeigu kas iš mano skaitytojų turi nuorodų į įdomias bibliotekos interjerų nuotraukas – visada lauksiu komentarų, pastabų, laiškų!

Pagarbiai, Valentina.

1. Egidija parašė:

Man visos nuotraukos pasirodė labai įdomios. Kadangi ne tiek daug senųjų bibliotekos nuotraukų esu mačiusi, tai labai nustebino „sukti“ laiptai bendrosios skaityklos gale (2 ir 3 nuotraukose). Kur jie vedė? Kada ir kodėl buvo panaikinti?

Laiptai junge Bendraja ir Profesoriu skaityklas. Kaip matyti, dar Stepono Batoro universiteto laikais jie buvo, o Sovitetmecio pradzioje – dingo. Nors tikrai nezianu, bet galima speti, jog kazkur 20 a. 4 – 5 des. jie buvo nuimti ir praejimas buvo uzdarytas. Gal kas is gidu zino daugiau, gali pasidalinti 🙂

3. Skirmante parašė:

Nuotraukos tikrai labai idomios 🙂 Sunku isivaizduoti, jog vietoj studentu bendrojoj skaitykloj kazkada stovejo mamutas 😀

Tauras, sakyciau 🙂

5. Skirmante parašė:

Na tikrai, ne mamutas, o bizonas arba stumbras. Kaip as cia juos sumaisiau.. 🙂

6. Grippen parašė:

O nejaugi abonemento jau nebeliko? Jis buvo centrinių antrame aukšte, pastate esančiame tarp observatorijos ir spaustuvės kiemelių, įėjimas iš vakarų pusėje esančio koridoriaus.

Ir vis tiktai negaliu lokalizuoti jo vietos is jusu komentaro 🙂 Dabartinis Abonementas yta prie Smugleviciaus sales, kur siu nuotrauku darymo metu buvo grafikos kabinetas. Niekas is Bibliotekos man taip ir nepasiule vietos, kur buvo daryta si Abonemento nuotrauka.

8. Grippen parašė:

Na gal tuomet verčiau pavaizduoti grafiškai: http://pics.livejournal.com/grippen/pic/0003zy2e
    Bent jau toje vietoje abonementas buvo prieš kokius 15 metų – apie tai bibliotekoje tikrai turėtų prisiminti.

Pasiklausinejau savo kolegiu bibliotekininkiu. Tai pasirodo toje vietoje tikrai buvo Abonementas, tik as kazkodel galvojau, jog tai buvo 1 aukste, kur dabar VUSA (Studentu atspovybe), o jis buvo 2 aukste. Ir eidavo i ji per Rektorato korydoriu. Aciu uz info 🙂