Klausimas mūsų gidams…

2008 m. gruodžio 8 d. Valentina paskelbė kategorijose: INFORMACIJA UNIVERSITETO GIDAMS, VILNIAUS UNIVERSITETAS

Jau kurį laiką galvoju apie gidavimo tradiciją Vilniaus universitete. Kadangi esu jaunas ir ganėtinai naujas žmogus Universitete, tai ieškau atsakymų į daugelį klausimų: kada atsirando Universiteto gidai? Kodėl būtent bibliotekos darbuotojai pradėjo vesti turistines grupes per ansamblį? Kas vesdavo ekskursijas? Kaip jos patekdavo į ansamblį: ar reikėdavo užsiregistruoti, ar ne? Apskritai, kokia buvo Universiteto gido istorija. Gavau tokios informacijos, kad, greičiausiai, gidai atsirado tada, kai Universiteto gatve važiuodavo viešasis transportas ir į Vilniaus universitetą plūsdavo turistai iš Tarybų Sąjungos. Tada bibliotekos darbuotojai pradėjo vesti ekskursijas svečiams.

lazprievucr21966bn6

Taigi, kreipiuosi į mūsų gidus: galbūt kas nors žino atsakymus į mano iškeltus klausimus? Galbūt kažkas norėtų tiesiog asmeniškai juos išsakyti, o aš, savo ruožtu, suredaguočiau ir paviešinčiau tai gidų bloge. Arba galite tiesiog pakomentuoti šį straipsnelį. Norėčiau pateikti bendrą vaizdą apie Universiteto gidus.

Taip pat, norėčiau paprašyti mūsų gidų: gal kas nors turi asmeninių nuotraukų, kur veda ekskursiją, ir norėtų pasidalinti šiais prisiminimais su visais? Aš su mielu noru nuskenuočiau jas ir įdėčiau į blogą 🙂

Kol kas radau tik Danutės Kazlauskienės nuotrauką, kai ji vedė ekskursiją Lenkijos prezidentui L. Valensai. Man buvo labai įdomu pasižiūrėti. Juk tai yra mūsų istorija, tad galime kurti ją kartu 🙂

Labai lauksiu Jūsų atsakymų, pastabų ir komentarų,

1. Skirmante parašė:

Atrodo, gidai neskaito blogo 🙁 🙁 🙁

2. Valentina parašė:

🙂 Skaito, tik komentuoti bijo 🙂
    Nuoroda i gidu istorija Universitete gavau. Tik, paradoksas, ne is gidu, o is Rankrasciu skyriaus darbuotojos! Reiskia yra dar zmoniu, skaitanciu ir besidominciu 🙂