Kelios nuotraukos…

2008 m. spalio 24 d. Valentina paskelbė kategorijose: VIETOS, VILNIAUS UNIVERSITETAS, VILNIUS

Kaip visada siūlau pasižiūrėti kelias nuotraukas. Ką galėjau – įvardijau. Tikiuosi Jums patiks 🙂

Stepono Batoro universiteto saugykla. Čia koridorius prie Rankraščių skyriaus.

O tai yra Lituanistikos skyriaus koridorius į saugyklų pusę. Nuotrauką surado Aida viename iš Lituanistikos skyriuje saugomų albumų.

Taip Lituanistikos koridorius atrodo dabar iš saugyklų pusės.

Stepono Batoro universiteto abonementas. Panašu, kad tai foje prieš įėjimą į dabartinę biblioteką. Nors savo spėjimu nesu tikra.

Vilniaus I – oji Berniukų gimnazija apie 1912 m. Tai Didysis kiemas, fotografuotas iš Šv. Jonų bažnyčios pusės. Žinoma, jog panašiu metu Šv. Jonų bažnyčia buvo askirta tvora.

J. Bulhako nuotrauka.

Vaizdas iš Šv. Jonų bažnyčios varpinės. J. Bulhako nuotrauka.

Baltosios salės nuotrauka apie 1920 m.

J. Bulhako Baltosios salės nuotrauka. Atkreipkite dėmesį, virš portalo nėra Dianos ir Uranijos figūrų.

Sovietmečiu daryta Grafikos kabineto nuotrauka. Tai dabartinio abonemento lubos. Kažkurį rytą įsibroviau į mūsų abonementą pas Joaną ir patikrinau 🙂

Nuotraukos skenuotos iš:

Moscicki H. Wilno, Warszawa, 1922.

Sprojrzenia na Wilno, Warszawa, 1999.

Vilniaus universiteto rūmai, Vilnius, 1979.

1. grazina parašė:

Negaliu atsižavėti Valentinutės ieškojimais. Ypač ačiū už koridorių nuotraukas, mudvi su Elvyra Lapinskiene prisiminėme savo jaunystę, ilgąjį koridorių, įrėmintą lentynomis, eidama juo turėjau nusižiūrėjusi knygų dvasios veidą, toks lentynos medienoje susiformavęs pasišiaušelis išplėstom akim. Kaip viskas keičiasi.

Malonu, jog mano darbas Jums patinka! 🙂