Skulptūra

2008 m. spalio 21 d. Valentina paskelbė kategorijose: VIETOS, VILNIUS

Norėjau atkreipti dėmesį į skulptūrą, esančią Šv. Jono gatvėje. Ar žinojote, kas tai? Man ši skulptūra buvo savotiškas „atradimas“. Kiekvieną rytą, eidama į darbą, matau ją, bet niekada nepagalvojau ką ji reiškia 🙂

Tai skulptūra – Žibintininkas.

Vytauto Nalivaikos 1986 m. diplominis darbas.

Daugiau šio meniniko darbų:

Valkata

Dovana

Kaminkretys

O šį šuniuką galite matyti Pilies g. esančioje Forto dvaro kavinėje 🙂

Rašytojas (Ženklas) irgi iš tos pačios kavinės

Tikiuosi Jums patiko,

Pagarbiai, Valentina.

1. Rimantė parašė:

Labai ačiū už įdomius straipsnius.Kiekvieną kartą juos perskaitau,nors ir nesu gidė.Daug ką pirmą kartą sužinojau,nors labai domiuosi istorija,o ypač-Vilniaus ir Lietuvos.

2. elona v. parašė:

Esu girdėjusi nuostabią šio kūrinio „interpretaciją“- gidas lenkų kalba pasakojo turistams, kad ši skulptūra vaizduoja bibliotekininką, siekiantį knygos iš lentynų. Fonas palankus- juk eidami šia gatve gidai pasakoja, kad už sienos- biblioteka. Iš intonacijos buvo aišku, kad gidas kalba rimtai.

Smagu, kad gidu blogu domisi ne tik gidai! Ateity bandysiu apzvelgti ir kitus Vilniaus architekturinius paminklus, bei pateikti idomiuos medziagos is ju istorijos!
    P. S. Nerealus pasakojimas apie bibliotekininka 🙂 Nors pati tikrai nebuciau pagalvojusi, kad cia pavaizduotas Zibintininkas. Ir ne taip lengva rasti, kas cia toks. Tik vienos mergaites nuorodos deka pavyko surasti aautoriu ir pavadinima. Nebent gal kur ant skulpturos yra, nemaciau.

4. Joana parašė:

Mielas Valentinos valdomas blogas. Tiesiog smagu
    paskaityti,pažiūrėti,atsiminti.Tu šaunuolė!
    Viena aišku,kad esame turtingos istorijos patalpose,
    kuriose mokėsi,gyveno,džiaugėsi iki mūsų dienų labai
    daug „dūšelių“. Įtariu,kad esame įpareigoti jas gerbti…
    Ta proga,galiu pasidžiaugti,kad vyras,dirbantis Smuglevičiaus salėje, labai gražiai pasakė,kad pas mus sunku griauti sienas,nes jos 400 metų ir reikia vertinti.(Jis „sunku“ įvertino ne fiziškai).
    Geros nuotaikos visiems :):)

iš Kotrynos skalbėjos namo

Kaip smagu, kad ir „Kotrynos skalbejos“ kolektyvas prisijunge prie komentuojanciu! Aciu, mielai Joanai 🙂

6. laura. parašė:

žibintininkas, nes jis kelia mėnulį į dangų 🙂