Besikeičiantis interjeras…

2008 m. spalio 6 d. Valentina paskelbė kategorijose: BIBLIOTEKA

Sveiki,

Kaip ir žadėjau, toliau pateikiu Universiteto vaizdus, užfiksuotus fotoobjektyvu ar piešiniu. Kol kas aš skenuoju jau publikuotas nuotraukas ir nebandau pateikti prašymo naudotis mūsų bibliotekoje saugomais šaltiniais. Tam yra kelios priežastys: 1. nemanau, kad galima į vieša blogą, kuriuo gali bet kas pasinaudoti, nepateikiant nuorodos į šaltinį ar autorių, talpinti vertingas nuotraukas; 2. kadangi dar neturiu koncepcijos apie autorinių darbų naudojimą gidų bloge, tai negaliu pateikti prašymo. Manau, kad galima būtų laisvai naudoti Sovietų laikais užfiksuotų interjerų nuotraukas, nurodant į šaltinį. Tačiau dėl senesnių nuotraukų verta pagalvoti, ar galima tokį brangų, tiesiogine šiuo žodžio prasme, palikimą viešai ir nemokamai pateikti plačiajam žiūrovui? Akivaizdu tik tai, kad pateikus niekur neviešintas universiteto nuotraukas, blogas tikrai pritrauktų didesnį skaitytojų skaičių, kadangi senųjų Vilniaus miesto vaizdų kolekcionieriai tikrai tai pastebėtų…

Tokia P. Smuglevičiaus salė, pagal J. Hopeno rekonstrukciją, turėjo būti Akademijos laikais.

Toks Smuglevičiaus salės interjeras buvo pastebimas XIX a. pab. Senienų muziejaus laikais.

 

Salė XX a. pr., iki J. Hopeno rekonstrukcijos.

P. Smuglevičiaus salė Stepono Batoro universiteto laikais, po J. Hopeno rekonstrukcijos.

Kaip visada, laukiu Jūsų komentarų, pastabų, pageidavimų.

Pagarbiai, Valentina.

Nuotraukos skenuotos:

Vilniaus universiteto rūmai, „Vaga“, Vilnius, 1979.

Komentarai
  1. elona v. parašė:

    Ačiū:) Labai įdomu. Dar įdomiau, kad mūsų „protėviams“ buvo akivaizdi būtinybė fiksuoti istorijos vaizdus. To dabar ypač pasigendu. Jei kas man galėtų pateikti nuotraukas, ar piešinius (juokauju), kaip atrodė dabartinė B3 auditorija, kai ten buvo Lituanistikos skaitykla, ar taip vadinamo Lebedžio kambario vaizdą prieš rekonstrukciją – įteikčiau prizą (nejuokauju).

  2. walentina parašė:

    🙂 Kazkur tikrai turetu buti tos nuotraukos, vertos Elonos prizo, bet kol kas dar neaptikau ju 🙂
    Interjero fiksavimas universitete yra labai nesistemingas, tas tai tikrai. Ganetinai sunku aptikti visiems zinoma vaizda. Arba aptikus sunku „issifruot“ kur jis buvo 🙂 Is savo puses ir toliau sifruosiu ir ieskosiu!

Parašykite komentarą