Naujos parodos

2008 m. rugpjūčio 12 d. Veronika paskelbė kategorijose: PARODOS

Vilniaus Universiteto bibliotekoje veikia šios parodos:

1. Lietuvos valdovai ir jų rezidencija. Graviūros iš Vilniaus Universiteto bibliotekos mokslo muziejaus rinkinių – Gediminaičių, Jogailaičių ir kitų Lietuvą valdžiusių dinastijų atstovai. Paroda veikia III a. koridoriuje prie bibliografijos skaityklos ir Baltosios salės.
    2. Vilniaus Universiteto leidyklos 2007 metų leidiniai. Vilniaus Universiteo leidykla įkurta 1997 metais, bet jos veikla prasidėjo daug anksčiau. 1944 – 1966 m. universiteto mokomieji leidiniai buvo daugiausia spausdinami rotoprintu, o mokslininkų leidiniai buvo leidžami kitų leidyklų. 1971 – 1990 m. universitete veikė redakcinis – leidybinis skyrius, kuris spaudai jau rengė mokslo darbų rinkinius. Šito skyriaus pagrindu buvo įkurta Vilniaus universiteto leidykla, kuri pradėjo leisti ne tik mokomasias knygeles, bet ir vadovėlius bei monografijas, taip pat rengė spaudai ir leidžia tęstinius dvidešimt trijų pavadinimų mokslo darbus. Vilniaus universiteto leidykla turi seną istoriją. Jos padžia siejama su 1575 m. Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio įsteigta Vilniaus spaustuve. Ji veikė iki 1805 m. Spaustuvė spausdino universitetui ir jam priklausiusioms mokykloms skirtą literatūrą ir buvo LDK spausdinimo centras. Daugiausia buvo spausdinami akademijos profesorių darbai lotynų ir lenkų kalbomis. Tarp jų ir pirmosios lietuviškos knygos – Mikalojaus Daukšos Katekizmas (1595) ir Postilė (1599), Konstantino Sirvydo Trijų kalbų žodynas (1620, 1631, 1642, 1677, 1743) ir Punktai įsakymų ( 2d. 1629 – 1644). Paroda veikia prie Profesorių skaityklos (III a.) iki rugsėjo 15 d.
    3. Baltojoje salėje vyksta paroda – Žurnalistui Jonui Bulotai – 85 metai. Jonas Bulota (1923 – 2004) – žurnalistas, rašytojas, literatūrologas, Vilniaus istorijos, Vilniaus universiteto istorijos tyrinėtojas.
    4. Rita Stašauskaitė „Raižiniai“ – Tai parodų ciklo „Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros dėstytojų ir studentų darbai“ dalis. Universiteto bibliotekoje eksponuojami grafikos kūriniai atlikti sausos adatos, fotopolimerų ir acetono technikomis. Paroda veikia bibliotekos II a., prie Rankraščių skaityklos.
    (Informacija apie bibliotekoje vykstančias parodas http://www.mb.vu.lt/renginiai/paroda.html )
    Kitos Vilniaus Universitete veikiančios parodos:
    1. XXII Europos psichologijos studentų kongreso fotografijų paroda – XXII Europos kongreso, vykusio balandžio 20 – 27 d. netoli Vilniaus esančiame Tuščiaulių kaime, fotografijų paroda. Kongrese dalyvavo per pusantro šimto psichologijos studentų iš daugiau kaip 20 – ies Europos šalių. Fotografijos atspindi tik mažą dalį renginio akimirkų, kurį organizavo Lietuvos psichologijos studentų asociacija. Paroda vyksta Filosofijos fakultete ( http://www.vu.lt/lt/naujienos/ivykiai/02611/?popup )
    2. Fotografijų paroda „Lietuvos Sąjudžiui – 20 metų“. Šiais metais sukanka 20 m. nuo Sąjudžio susikūrimo – datos, kuri mini tautos ir valstybės Atgimimą. Roko maršas, Žaliųjų žygiai, daugiatūkstantiniai mitingai Katedros aikštėje ir Vingio parke, Sąjudžio Steigiamasis suvažiavimas, Baltijos kelias – tai įvykiai pakeitę mus, suvieniję, suteikę vilties ir tikėjimo. Šios parodos nuotraukose tik keletas svarbiausių Atgimimo akimirkų. Paroda pristatoma VU TSPMI ketvirtajame aukšte ( http://www.vu.lt/lt/naujienos/ivykiai/02605/?popup )
    Adomo Mickevičiaus muziejaus paroda:
    1. „Polockas 2001 – miesto portretai“  – Nuo šių metų rugpjūčio 12 d. iki rugsėjo 30 d. VU Bibliotekos Adomo Mickevičiaus muziejuje (Bernardinų g.  11) veikai paroda, skirta pagerbti Adomo Mickevičiaus muziejaus bičiulius iš Polocko.
Komentarų nėra