Dabartinė Prezidentūra

2007 m. rugsėjo 17 d. Veronika paskelbė kategorijose: VILNIUS

 przidento-rumai.jpg

„ … tai pagal architekto V. Stasovo projektą naujai rekonstruoti Vilniaus generalgubernatoriaus rūmai. <…> Šie rūmai bene nuo XIV a. minimi minimi kaip didikų Goštautų rezidencija. 1543 m. jie atiteko Vilniaus vyskupams, kurie juose rezidavosi iki 1794 m. Pirmąsyk rūmai  pavaizduoti 1581 m. F. Hogenbergo plane kaip uždaras vyskupų jurisdikcijos kvartalas, buvęs tarp Vyskupų, Dominikonų, šv. Ignoto ir Bonifratrų gatvių <…>. 
   Įvairūs šeimininkai rūmūs plėtė ir keitė. Vilniaus generalgubernatoriams vyskupų rūmai pasirodė nepatogūs ir neišvaizdūs, todėl caro dvaro vyriausiajam architektui Vasilijui Stasovui buvo pavesta paruošti naują reprezentacinį rusiško ampyro stiliaus rūmų projektą, kuris ir buvo realizuotas 1824-1831 m. Vakarinė senųjų rūmų dalis buvo įjungta į naują pastatą, o rytinė iš pamatų pastatyta nauja.” [Vl. Drėma, Dingęs Vilnius, 295]  

Kaip žinome, Vilniaus universiteto ansamblyje yra net trylika kiemų. Vienas iš jų – Bibliotekos kiemas – šiuo metu atrodo panašesnis į aikštę, nei į kiemą. Toks atviras jis tapo būtent dėl dabartinės Prezidentūros perstatymo. Rūmai tapo didesni ir teko platinti dabartinę Universiteto gatvę nugriaunant ūkinius pastatus, kurie supo kiemą iš išorės.

Komentarų nėra

Parašykite komentarą