Kazimieras Semenavičius ir Telšių miestas

2007 m. rugpjūčio 28 d. Veronika paskelbė kategorijose: VIETOS, ŽMONĖS

fontanas.jpg

Telšių miestas, vadinamas Žemaitijos sostine, yra gana toli nuo Vilniaus, bet ir čia gali rasti sąsąjų su mūsų universiteto istorija. Čia įamžintas žemaičio, garsaus Vilniaus universiteto auklėtinio Kazimiero Semenavičiaus atminimas. Prie pat miesto katedros, šv. Antano Paduviečio bažnyčios, įrengta jam skirta graži aikštė. Paminkle atvaizduotas knygos „Artis magnae artilleriae…“ pirmasis puslapis, o šalia atkurtas ten pavaizduotas fontanas.

paminklas-semenaviciui.jpg

Apie šį fontaną internete radau visai nedaug informacijos. 2003 m. laikraštis “Inžinierija” rašė, kad pastatyti paminklą įžymiam žemaičiui pasiūlė Telšių rajono architektas Algirdas Žebrauskas http://www.vgtu.lt/leidiniai/inzinerija/inzh2003/inzh33.htm#ĮDOMUS_SUMANYMAS_Dovydas_Bladžius.

Nuorodų rinkinį apie Kazimierą Semenavičių galima rasti skyriuje „Žmonės“.

Komentarų nėra